Як вибрати матрац?
До купівлі матраца слід ставитися з усією серйозністю. Якщо ложе було підібрано невірно, це в подальшому позначається на самопочутті і здоров'ї його власника. Помилитися нескладно, адже виробники пропонують безліч різноманітних виробів, які відрізняються не тільки розмірами, але й жорсткістю, щільністю, наповнювачами, чохлами. Вони можуть мати ряд додаткових характеристик (стійкість до деформації і пилових кліщів, гипоаллергенность, анатомічний ортопедичний ефект). Щоб не зашкодити організму, а також забезпечити себе комфортним відпочинком, здоровим сном, слід проконсультуватися з фахівцями інтернет-магазину MatrasLux, які знають все, і навіть трішки більше, про нюанси і правила індивідуального підбору матраців, що задовольняють запити клієнтів.
Що таке ортопедичний матрац?
Розібратися, що є ортопедичним матрацом, зможе людина, що має в розпорядженні мінімальні знання грецької мови. Слово "ортопедія" складається з таких номінативних одиниць мови як orthos (правильний або прямий) і paideia (виховання). Виходить, ортопедія "вчить" нашу спину під час сну триматися у природному для неї - прямому положенні. Хребет при цьому не викривляється. Зайнявши правильну позицію для сну, багато людей позбавилися від тих, що регулярно долають їх тіло, дискомфортних відчуттів. Таким чином, замінивши звичайний матрац ортопедичним, ви максимально розслаблятиметеся, повноцінно відпочиватимете, насолоджуючись вранці відчуттям бадьорості і не відчуватимете напруги або безпричинної втоми.
Ортопедичний ефект - це деяка демонстрація матрацом здатності витримувати вагу людини, що лежить на ньому, при цьому хребет відпочивальника не згинається в неприродному положенні, а розташовується прямо. Підтримка здійснюється пружинним або латексним блоками, які, власне, є основою.
Анатомічний ефект - це також важлива характеристика, яка полягає в здатності виробу повторювати вигини людського тіла. Він зменшить навантаження на точки, які постійно піддаються великому тиску. Анатомічним ефектом матрац наділяють спеціальні якісні наповнювачі.
Ортопедичні матраци бувають на блоці незалежних пружин Pocket spring, на блоці Боннель і безпружинні. При цьому і ті, і інші повинні відрізнятися багатошаровістю. Дуже важливо, щоб м'які і тверді шари чергувалися. Звичайно, не кривитимемо душею і відмітимо, що безпружинні матраци нічим не поступаються тим, які мають незалежні пружини. Перш ніж купити матрац, будь-який покупець ставить питання - який кращий, безпружинний або з пружинним блоком? Відповідь дуже проста! Сучасні матраци однаково якісні і принципових відмінностей тільки дві: вага (пружинні значно важче безпружинних) та ціна (у безпружинних застосовуються дорожчі настильні шари, тому вони дорожчі). Ці відмінності не впливають на ортопедичні властивості, такі важливі для збереження красивої осанки.
Правильне поєднання спеціальних матеріалів, шарів, що відрізняються своїми незвичайними, корисними властивостями в підтримці хребта виключно в правильному положенні і складають таке диво, як ортопедичний матрац.
Обов'язково враховуйте властивості кожного шару (настилу), бо окремо і в сукупності вони повинні робити сприятливий вплив на стан людини, його здоров'я. Тільки у такому разі можна стверджувати, що куплений виріб забезпечить оздоровчий ефект і позбавить тіло свого власника від згубної для нього напруги.
Вибір матраца
Матрац, який підійде одній людині, може сильно розчарувати другу. Не слід купувати той товар, що попався першим або розхвалений родичем або знайомим. Вибір слід здійснювати, враховуючи свої індивідуальні параметри. Лікарі-ортопеди, спираючись на дослідження, вивели формулу, з урахуванням складових якої, нескладно вичислити який матрац підійде саме вам. Отже, визначте свою вагу, врахуйте вік, згадайте про дискомфортні та больові відчуття, які іноді долають вас під час сну, і не забудьте узяти в розрахунок індивідуальні побажання. Пам'ятаючи про ці параметри і враховуючи їх під час вибору, ви з легкістю знайдете той, який зможе задовольнити ваше тіло.
До важливих, заслуговуючих на увагу моментів відносяться:
- вік людини
- Вага (при виборі двоспального матраца вага розраховується на одне спальне місце)
- Наявність больових відчуттів (у шиї, хребті)
- індивідуальні побажання
Щоб розібратися з правилами вибору до кінця, слід детальніше розглянути кожен параметр.
Вік людини
Один з головних параметрів, який слід враховувати при купівлі - це свій вік. Залежно від цього вибирається жорсткість виробу і його анатомічні властивості. Якщо жорсткі моделі - ідеальна купівля для молодих людей, то зрілим шукачам комфорту слід замислитися про купівлю м'якшого виробу.
Від 0 до 16 років - треба купувати спеціально розроблені дитячі матраци.
Рекомендуємо прочитати: Як вибрати матрац для дитини.
16-25 років - у цьому віці організм людини ще продовжує рости, тому, щоб хребет надалі мав правильну анатомічну форму м'язам не завадить жорстка фіксація. З цього виходить, що строге горизонтальне положення під час сну - це важлива складова формування правильної будови хребта. Молоді люди зобов'язані розглядати тільки жорсткі матраци. В крайньому випадку вибір дозволяється зробити на користь виробу з середньою жорсткістю.
Якщо молоді люди стануть вибирати для себе м'які матраци це приведе до неправильної підтримки хребта, а також інших частин тіла, що негативно позначиться на формуванні будови скелета, або викличе почуття постійної втоми і больовий синдром.
У віці від 25 до 47 років належний рівень розвитку тіла досягнутий, і істотні фізіологічні зміни вже не передбачаються. У цей період багато хто намагається враховувати свій спосіб життя, стан здоров'я, але, чесно кажучи, середньостатистичній людині без особливих відхилень у функціонуванні організму в цьому віці можна купувати матрац будь-якої жорсткості. Головний орієнтир під час вибору - особисті переваги. Багато хто вибирає золоту середину - середню жорсткість.
Від 47-50 років і старше вік, коли людина потребує підвищеного рівня комфорту під час сну. Для людей цієї вікової категорії важливо хороший кровообіг. Що б тіло не затікало можна розглядати для купівлі м'які або безпружинні матраци середньої жорсткості з високою мірою анатомічності. Нерідко у людей в приклонному віці є особливі рекомендації по жорсткості спального місця від лікаря ортопеда, у такому разі не варто нехтувати його порадами.
Вага людини
40-60 кг - людині в такій ваговій категорії краще купити м'якший матрац або середньої жорсткості. Звичайно, вибирати слід серед тих виробів, які найбільш підходять за віком. Тобто людям невеликої ваги, які не переступили рубіж в 25 років, рекомендується вибирати з жорстких або середніх.
60-90 кг - вага, при якій підійде будь-якої жорсткість, тому вибір необхідно робити, спираючись на віковий критерій, особисті переваги і фізіологічні протипоказання (якщо вони є).
Людині вагою 90 кг і більше слід придивитися до жорстких матраців з хорошим пружинним блоком.
Увага: звертайте увагу на те, що кожна модель має обмеження по вазі, які розрізняються залежно від її конструкції.
Наявність больових відчуттів в області хребта та шиї
За наявності яких-небудь больових відчуттів або захворювань в області шиї і хребта ключову роль грає рекомендація лікаря, а також жорсткість. Якщо ви страждаєте від болей в шиї, хребті, то насамперед слід звернутися до лікаря. Для поліпшення стану при болях регулярного характеру краще всього вибрати жорсткий матрац. Якщо болі періодичні, при цьому фізичне здоров'я, вага і вік дозволяють відпочивати на відносно м'якому ложі, варто замислитися про купівлю матраца, який здатний похвалитися двосторонньою жорсткістю. Тоді в період ремісії можна відпочивати на тій стороні, яка підходить для ваших вікових і вагових параметрів, а в період загострення, коли починає турбувати больовий синдром - перевертати на жорсткішу сторону.
Дійсно гідний вибір людей, що страждають від періодичних болів в хребті, носить назву двосторонній ортопедичний матрац Sleep&Fly Daily 2in1. Він є ортопедичним, з різними сторонами жорсткості і відноситься до виробів в яких ідеально поєднуються ціна і якість. Дорожчий представник "Преміум класу" - матрац Evolution Fantasy Duo.
Якщо у вас є хронічні хвороби, післяопераційні болі або виникають дискомфортні відчуття, які є наслідком нанесених травм, підбирайте виключно з урахуванням рекомендацій лікаря.
Індивідуальні побажання до рівня комфорту
Оскільки люди можуть розглянути комфорт абсолютно в діаметрально протилежних речах, підбір матраца з особистими, комфортними характеристиками робиться в індивідуальному порядку. Рівень комфорту - важливий, але не головний критерій вибору. Зазвичай цей параметр безпосередньо впливає на вартість, істотно її завищуючи. Але, як говориться - "комфорт дорогого коштує".
Надана вище інформація не є закликом до дії. Менеджери, персонал і власники інтернет магазину MatrasLux.com.ua ніколи не змушували, не змушують і не змушуватимуть купувати товари у нас або у наших представників!
Бажаємо усім здорового сну!